Nieudany makijaż permanentny brwi – co dalej?

Makijaż permanentny brwi staje się coraz popularniejszy. Decydujemy się na niego, by poprawić oprawę oka. Co jednak, jeśli zabieg się nie uda? Bez wątpienia takiej źle zrobionej brwi nie da się ukryć. Po czym poznać, że makijaż się nie udał lub wymaga korekty? Jak skorygować nieudany makijaż permanentny?

Zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość. Makijaż permanentny wybieramy głównie po to, by nie musieć ich malować codziennie oraz by wyglądały nienagannie o każdej porze dnia i nocy. Pamiętajmy, że makijaż permanentny brwi utrzymuje się na skórze przez kilkanaście miesięcy, zaś trwałość ta dotyczy również tego nieudanego makijażu. Na czym może polegać problem ze źle wykonanym zabiegiem? Kiedy makijaż permanentny brwi jest nieudany i jakie są tego przyczyny?

Nieudany makijaż permanentny brwi – czyli jaki?

Makijaż permanentny brwi – za jasne brwi

Jeśli brwi po zabiegu wydają nam się za jasne, to na szczęście możemy dokonać standardowej korekty (dopigmentowania). Należy to zrobić po około 4-6 tygodniach. Wówczas linergistka przyciemni nam brwi. Brwi mogą okazać się za jasne, ponieważ w okresie gojenia się brwi, wraz ze złuszczającym się naskórkiem i strupkami, „schodzi” częściowo kolor. Jest zupełnie normalne. Dopigmentowanie (korektę brwi) wykonuje się po całkowitym wygojeniu naskórka.

Makijaż permanentny brwi – za ciemne brwi po mikropigmentacji

Bywa, że brwi po makijażu permanentnym są za ciemne. Czasami jest to efekt wizualny, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajone do nowego wizerunku.

Pamiętaj, że tuż po samym zabiegu makijaż jest dużo ciemniejszy i zmieni swój kolor w procesie gojenia, zaś pigment utlenia się do trzech miesięcy, dlatego dopiero po upływie tego czasu możemy stwierdzić czy kolor jest taki, jak tego oczekiwaliśmy.

Jeśli brwi rzeczywiście stały się zbyt ciemne, to niestety nie ma gwarancji całkowitego usunięcia takiego makijażu brwi. Klientka ma prawo złożyć wówczas reklamację.

Makijaż permanentny brwi – niesymetryczne brwi

Zdarza się, że linergistka nie ma jeszcze wprawy i doświadczenia w wykonywaniu makijażu. Wtedy może się zdarzyć, że nie wyznaczy ich symetrycznie i zakłóci geometrię brwi. Efektem są nierówne brwi, których pigment wychodzi poza łuk brwiowy, a często brwi stają się za blisko osadzone. Zbyt mocny efekt sprawia też, że brwi sprawiają wrażenie „przerysowanych”, co rzutuje na całą twarz.

Makijaż permanentny brwi – jak zapobiec nieudanemu makijażowi?

Kluczowe są dwa czynniki. Po pierwsze – linergistka wykonująca zabieg musi być doświadczona, po drugie – ważne jest, by zadbać o brwi w okresie ich gojenia. Pamiętaj, że najlepsi specjaliści nigdy nie przestają się szkolić, wciąż zdobywają nowe kwalifikacje, wiedzę i certyfikaty.
Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły, a nawet nie bać się zapytać o to, by upewnić się, że osoba odpowiedzialna za nasz makijaż ma jak najlepsze kwalifikacje.

Czasami zbyt mocno narzucamy kosmetyczce swoją wizję tego, jak powinna wyglądać brwi i zapominamy o wiedzy i doświadczeniu kosmetyczki. Dlatego ważna jest akceptacja proponowanego kształtu brwi po jego namalowaniu przez linergistkę. Pamiętajmy też, że bez wykonania rysunku wstępnego, nie należy w ogóle zgadzać się na makijaż permanentny brwi.
Kształt brwi zaraz po zabiegu może nieco różnić się od szkicu: efekt nie będzie natychmiastowy, a brwi nie będą wyglądać dokładnie tak, jak się tego oczekuje. Powinniśmy dać im czas, aby się wygoiły i nieco zbladły. Po zabiegu są opuchnięte, co daje efekt asymetrycznych brwi. Gojenie brwi trwa nawet do czterech tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top