Wszystko o brwiach – regulacja, makijaż, pielęgnacja, trendy

Wszystko o brwiach – regulacja, makijaż, pielęgnacja, trendy

Jak nadać brwiom odpowiedni kształt – depilacja brwi bez tajemnic

Piękne brwi powinny zacząć się nie tylko od perfekcyjnej pielęgnacji, ale również od dobrej depilacji. Najlepiej zrobić to u kosmetyczki, która nada im odpowiedni kształt, a także podpowie, jaki kształt i zarys jest idealny dla Twojego oka oraz kształtu twarzy.

Wiele dziewczyn chce samodzielnie nadać kształt swoim brwiom i nie tracić czasu na ciągłe wizyty w salonie kosmetycznym. Okazuje się, że wyznaczanie kształtu brwi i ich depilacja to nic trudnego. Wystarczy skupić się na tzw. metodzie trzech linii, a także – uważnie przyjrzeć własnym brwiom. Jaki mają kształt? Jak się układają, jaką linię tworzy łuk brwiowy? Grubość wydepilowanych brwi musi być zgodna z ich naturalną grubością (podczas depilacji wyrywaj tylko pojedyncze, niepotrzebne włoski tuż pod łukiem brwiowym). Aby brwi miały idealny kształt, pomocne okaże się wyznaczenie 3-ch linii które wskażą:

  • początek brwi (linia od skrzydełka nosa do początkowej, wewnętrznej części brwi, która przechodzi też przez wewnętrzny kącik oka)
  • miejsce, w którym brew powinna unosić się ku górze (linia przechodząca przez skrzydełko nosa i środek źrenicy); ten punkt znajduje się mniej więcej na 2/3 długości brwi
  • koniec brwi (linia od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka)

Jeśli masz trudności z wyznaczeniem kształtu brwi – zrób to najprostszym możliwym sposobem: obrysuj łuk brwiowy cielistą kredką i przyjrzyj się, jak wygląda Twoja brew. Kredkę możesz ścierać i poprawiać wielokrotnie – dzięki temu dokładnie przetestujesz czy dany kształt i grubość brwi będą odpowiednie i jak byś z nim wyglądała. Gdy już stworzysz brew idealną – wystarczy wyrwać włoski, które znajdują się poza granicą i na linii cielistej kredki. Pamiętaj też, by nie zostawiać zbyt dużej dysproporcji między początkiem a końcem łuku brwiowego.

Makijaż brwi – jak i czym je malować?

Kredka do brwi – to dobry kosmetyk dla tych, którzy mają już nieco wprawy w wykonywaniu makijażu. Do malowania włosków idealne będą miękkie kredki, najlepiej o wodoodpornej formule, które nie rozmarzą się na twarzy w ciągu dnia. Z pomocą kredki do brwi można precyzyjnie domalować pojedyncze włoski oraz doskonale obrysować linię brwi.

Ołówek do brwi – to nie to samo co kredka. Choć makijaż wykonuje się podobnie, to jednak są one zupełnie różnymi przyrządami. Ołówki są automatyczne, schowane w plastikowych tubkach, często wyposażone też w precyzyjną spiralkę do rozczesania i układania włosków. To jakby zautomatyzowane kredki do brwi, które nie tracą swojej ostrości i nie wymagają temperowania. Są o wiele bardziej precyzyjne niż klasyczna kredka i pozwalają na wyrysowanie nawet najdrobniejszego włoska

Cienie do brwi – to najczęściej wybierane kosmetyki do stylizacji brwi. Umożliwiają precyzyjne wypełnić prześwity powstałe przez nagłą utratę pojedynczych włosków lub nieudaną regulację brwi. Sprawdzają się tu również klasyczne cienie do powiek, najlepiej w odcieniach brązu lub szarości. Innowacyjnym kosmetykiem kolorowym jest puder do brwi – łatwo się aplikuje, ma odpowiednio dobrany skład, konsystencję i trwałość, ściśle przylega do włosków i nie osypuje się z łuku brwiowego. Cienie do stylizacji brwi często zawierają w zestawie bezbarwny wosk, który utrwala cały makijaż i nadaje brwiom odpowiedni kształt.

Pomada do brwi – to kosmetyk idealny, ale wymagający nieco wprawy, czasu i precyzji w malowaniu. Do pomady wymagany jest odpowiedni, płaski i ścięty pędzelek. Plusem pomady do brwi jest kremowa, wodoodporna konsystencja, która chwilę po nałożeniu zasycha. Produkt jest bardzo trwały i pozwala zarówno delikatnie podkreślić brwi (domalować pojedyncze włoski), jak i wypełnić cały łuk, nadać im kontur, wycieniować brew, a także mocno je wyeksponować.

Maskara do brwi – to kosmetyk z maleńką spiralką, który doskonale rozczesuje i definiuje kształt brwi. Pozwala je ułożyć i nadać kształt. Maskara do brwi sprawdzi się u kobiet z dosyć grubymi, ładnymi brwiami, które pragną jedynie ułożyć niesforne włoski i wzmocnić ich kolor.

Farbka do brwi – to produkt, którego używa się w podobny sposób co pomady, jednak jest ona rzadsza i bardziej precyzyjna. Farbką domalujesz brew dosłownie włosek po włosku – z jej pomocą i z pomocą precyzyjnego pędzelka da się domalować pojedyncze włoski, uzupełnić ubytki na łuku brwiowym oraz podkreślić ich kontur.

Tint do brwi (tatoo brow) – to kosmetyk, który ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Tint nakłada się na łuk brwiowy i działa on niczym delikatna, barwiąca henna. Tint ma żelową formułę, która zastyga na brwiach. Trzymamy go przez określony czas na łuku brwiowym, po czym zdejmujemy tak, jak maseczkę typu peel off. Tint barwi łuk brwiowy oraz włoski i zmywa się po około 3-5 dniach.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji brwi – demakijaż

Demakijaż brwi – to jedna podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Aby zadbać o małe włoski, ich demakijaż powinien być przeprowadzony delikatnie i z pomocą dobrego produktu do demakijażu. Jeśli używasz wodoodpornych kosmetyków do malowania brwi – demakijaż musi być wykonany za pomocą dwufazowego płynu, który dokładnie usunie z nich pozostałości kosmetyków. Przy zmywaniu kosmetyków z brwi nie należy ich mocno trzeć ani szarpać, ponieważ to osłabia cebulki. Brwi zmywamy podobnie jak rzęsy, czyli przykładamy na łuk brwiowy wacik nasączony płynem i trzymamy przez chwilę, aby rozpuścił on kolorowe kosmetyki. Dopiero teraz przecieramy lekko brew, aby dokładnie usunąć produkty kolorowe.

Czym i jak pielęgnować brwi?

Wiemy już, jak nadać im dobry kształt, oraz czym i w jaki sposób malować brwi. Warto wiedzieć też, czym i jak je pielęgnować, aby rosły mocne, grube i piękne.

Olejek rycynowy na brwi – czy to działa?

Oczyszczone, pozbawione makijażu brwi warto czymś odżywić, by włoski nie przesuszały się, stały się ciemne i zadbane. Dotychczas „królem” takiej pielęgnacji był olejek rycynowy, jednak dawał on nikłe rezultaty, a brwi odżywiały się dopiero po 6 miesiącach do roku!

Olej rycynowy dla wielu działa na zasadzie placebo i istnieją opinie, że tak naprawdę daleko mu do odżywki. Jest też bardzo tłusty i może dostawać się do spojówek, powodować łzawienie i dyskomfort w widzeniu. Jego jedyną zaletą jest bez wątpienia niska cena.

Żelowe odżywki do brwi w spiralce – czy warto?

Odżywki w żelu, czyli tzw. bezbarwne maskary wynaleziono jako alternatywę dla tłustego olejku rycynowego. Miały one bardziej chronić włoski przed czynnikami zewnętrznymi, niż regenerować czy odżywiać. Żelowe odżywki przeznaczone były zarówno do brwi, jak i rzęs. Dobrze kondycjonowały i układały włoski na łuku brwiowym oraz wyczesywały z niego resztki podkładu czy pudru. Niestety nie odżywiały one włosków, nie mówić już o regeneracji. Tego typu odżywki są dobrym kosmetykiem stylizującym i sprawdzą się jako baza pod makijaż brwi czy rzęs, nigdy niestety jako odżywka regenerująca czy przyspieszająca odrost brwi.

Odżywka do brwi, czyli czym najlepiej pielęgnować brwi?

Ponieważ żaden znany naszym babkom czy prababkom kosmetyk tak naprawdę nie regenerował brwi, wynaleziono odżywkę do brwi z prawdziwego zdarzenia, czyli kosmetyk, który jest odpowiedzią na faktyczne potrzeby włosków. Odżywka do brwi wnika w cebulki włosowe i wzmacnia je, a jednocześnie ochrania i odżywia małe włoski wzdłuż całej łodygi. Najlepsze odżywki do brwi regenerują włoski już w kilka tygodni, zagęszczają ich linię, przyciemniają, poprawiają kształt łuku brwiowego.

scroll top