Brwi ombre. Jak uzyskać efekt ombre na brwiach?

Dziś odchodzimy już od mocnych, graficznie podkreślonych brwi na rzecz ich naturalnego wyglądu. Dlatego coraz chętniej sięgamy po techniki takie jak ombre, czyli cieniowanie. Czy wiesz, jak wyglądają brwi ombre? Sprawdź, jak uzyskać ten efekt.

Naturalnie podkreślone brwi wcale nie wyglądają, jakby były pomalowane. W aktualnie obowiązujących trendach nie chodzi bowiem o to, żeby to make-up był najważniejszy i rzucał się w oczy. Chodzi o to, żeby naturalny makijaż brwi był narzędziem do podkreślenia tego, ile piękna z natury tkwi w tych maleńkich włoskach na naszym łuku brwiowym.

A przecież naturalne brwi wcale nie są idealne – mogą mieć różny odcień na dwóch końcach, mogą mieć ciemniejsze i jaśniejsze miejsca, nie są też idealnie odrysowane jak od linijki. I właśnie tutaj sprawdza się bardzo naturalny makijaż w stylu ombre. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć na temat tego makijażowego trendu i dlaczego warto go przetestować.

Brwi ombre. Jak wyglądają?

Bez dwóch zdań najbardziej zbliżone do naturalności są właśnie brwi ombre – pomalowane w taki sposób, aby odzwierciedlać to, jak wyglądają naturalne łuki. To nic innego jak cieniowane brwi. Malowane tak, aby nasycenie koloru było różne: mocniejsze na dolnej linii i rozjaśniające się ku górze. Dzięki takiemu zabiegowi efektem są naturalne brwi, które nie przytłaczają i są perfekcyjnym dopełnieniem makijażu.

To idealnie rozwiązanie w makijażu codziennym – brwi ombre wyglądają naturalnie i w bardzo delikatny sposób podkreślają piękno naszej twarzy. Do tego są łatwiejsze w uzyskaniu, bo makijaż w stylu ombre wcale nie wymaga precyzyjnie wyznaczonych konturów brwi, czy równie precyzyjnie wypełnionego kolorem łuku.

Makijaż brwi w stylu ombre – krok po kroku

Czas na krótką instrukcję, jak pomalować brwi w stylu ombre. Wbrew pozorom taki makijaż wcale nie jest trudny, a naturalny efekt ombre na brwiach da się uzyskać zaledwie kilkoma krokami.

KROK 1. Przygotowanie brwi

Czas przygotować brwi na makijaż. Oprócz tego, że warto je wyregulować i wypielęgnować np. odżywką do brwi lub olejkiem, trzeba też je lekko przypudrować. Po co? Dla lepszej przyczepności kosmetyków do makijażu i trwalszego efektu.

KROK 2. Wyznaczenie linii brwi

Pierwszym etapem samego makijażu jest wyznaczenie dolnej linii brwi, bo to ona jest najważniejsza i wpływa na ich ostateczny wygląd. Najłatwiej zrobić to kredką lub pomadką przy użyciu skośnego pędzelka. Linia nie musi być gruba, ale powinna wyraźnie wyznaczać początek i koniec brwi.

KROK 3. Wypełnianie ubytków

Kolejny krok to malowanie brwi, czyli wypełnianie ubytków. Wystarczy dorysować brakujące włoski. Najłatwiej zrobić to krótkimi pociągnięciami cienkiego pędzelka, zgodnymi z kierunkiem wzrostu włosków. Wówczas efekt będzie najbardziej naturalny.

KROK 4. Wykańczanie brwi

Na koniec warto zadbać o to, żeby efekt był naturalny, bo przecież o to chodzi w makijażu ombre. Wystarczy przeczesać brwi szczoteczką, aby rozmyć nieco kontury domalowanych linii. Ważne też, aby rozetrzeć górną linią brwi i ich początek – powinny łagodnie wtapiać się w skórę.

KROK 5. Utrwalanie brwi

Ostatnim krokiem (opcjonalnym, bo można go pominąć) jest utrwalenie uzyskanego efektu za pomocą bezbarwnego żelu do brwi. Pozwoli ujarzmić włoski, ułożyć je w odpowiedni sposób i zapobiegnie rozmazywaniu się makijażu. Warto nie pomijać tego etapu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top