Brwi permanentne – metoda ombre

Makijaż permanentny brwi ombre obok metody włoskowej jest obecnie najbardziej popularną, najczęściej wybieraną techniką makijażu permanentnego. Na czym polega i dlaczego brwi permanentne ombre są tak modne?

Brwi metodą cienia a brwi permanentne ombre

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania polega na tworzeniu na skórze łuku brwiowego w formie cienia – wygląda to tak, jakby na skórze między włoskami brwi były delikatnie muśnięte cieniem. To podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza. Klasyczna metoda cieniowania brwi polega na tworzeniu tego efektu wyłącznie jednym kolorem. Makijaż permanentny brwi metodą ombre to również metoda wykorzystująca efekt cienia, lecz wykonanie jest inne. Pigmentacja brwi ombre skupia się na użyciu kilku kolorów barwnika po to, by osiągnąć naturalne, precyzyjne tonalne przejścia, które stwarzają bardzo precyzyjny i trójwymiarowy efekt makijażu.

Makijaż permanentny brwi ombre

Efekt ombre w makijażu permanentnym to jedna z najnowszych technik pigmentacji brwi, która jest bardzo popularna i chętnie wybierana przez kobiety. Ta technika cieniowania różni się od klasycznej, brwi wyglądają na bardziej subtelne i delikatnie podkreślone, czyli nie są jednolite, lecz wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne. Najczęściej brew wykonana tą metodą jest jaśniejsza u nasady i mocniej nasycona kolorem przy końcówce. Brwi ombre mogą być wykonane w dwóch wariantach. Wszystko zależy od typu urody klientki:

Makijaż permanentny brwi ombre – dwa rodzaje cieniowania:

 1. Przejście tonalne w poziomie – idealne dla młodych osób i wyrazistych typów kolorystycznych urody.
 2. Przejście tonalne w pionie – doskonałe dla osób starszych, osób o delikatnej urodzie i regularnych kształtach twarzy.

Makijaż permanentny brwi ombre – zalety

 • subtelne i naturalne odcienie brwi
 • efekt delikatnej mgiełki koloru (ładne rozłożenie tonów)
 • ładnie rozproszony pigment na łuku brwiowym
 • idealny gradient koloru
 • perfekcyjne podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego
 • idealne roztarcie koloru w górnej linii
 • olśniewający efekt
 • naturalny efekt
 • pięknie podkreślone brwi idealne o każdej porze

Brwi ombre – jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego brwi ombre zaczyna się od rysunku wstępnego, czyli wyznaczenia nowego kształtu brwi specjalną kredką kosmetyczną. Dobieramy też kolory barwników. Następnie zaczyna się pigmentacja brwi. Linergistka dobiera odpowiednie barwniki i metodę cieniowania do typu urody i kształtu twarzy oraz brwi klientki, wprowadza pigment odpowiednią techniką, a skóra podczas zabiegu znieczulana jest specjalnym preparatem na bazie lidokainy. Tuż po zabiegu brwi są nieco ciemniejsze niż zamierzony efekt – trzeba o tym pamiętać. Po około 7 dniach, czyli po wyłuszczeniu się naskórka bledną o około 40-50%. Wówczas konieczna jest druga wizyta, która ma wzmocnić efekt.

Jak długo utrzymują się brwi permanentne ombre?

Brwi ombre utrzymują się od kilku miesięcy do 2 lat. Dobrze jest je raz do roku uzupełniać, gdyż barwnik wyłuszcza się wraz z naskórkiem i z czasem makijaż blednie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top