Domowa pielęgnacja brwi – błędy w depilacji łuku brwiowego – jak je naprawić?

Chcesz sama depilować i pielęgnować swoje brwi i nie być uzależniona od wolnych terminów u kosmetyczki? Doskonale! Dziś podpowiemy Ci, co jest potrzebne do pielęgnacji i depilacji brwi, a także jakich błędów w ich kształcie unikać.

Zanim zaczniesz samodzielnie depilować brwi, przygotuj kilka niezbędnych akcesoriów. Co jest potrzebne do prawidłowej, profesjonalnej depilacji brwi?

Zestaw do samodzielnej depilacji i stylizacji brwiowego

  • pęseta
  • beżowa kredka
  • szczoteczka do brwi (zwana potocznie „czesadełkiem”)

Pora na zdefiniowanie łuku brwiowego. Oczywiście, aby nadać brwiom nowy, poprawny kształt musisz najpierw je na nowo zapuścić. Możesz albo poczekać, aż odrosną same, albo sięgnąć po odzywkę do brwi – dzięki niej nie tylko szybciej odrosną włoski, ale również wzmocnią się ich cebulki. Dobra odżywka do brwi sprawi, że włoski odrosną w kilka tygodni, a ponadto staną się mocniejsze, grubsze, pełniejsze i gęstsze. Jedyne, co musisz zrobić to od nowa określić ich kształt.

Jak to zrobić? Oto poradnik w kilku łatwych krokach, który pozwoli Ci przeprowadzić depilacje brwi w prosty sposób.

Jak depilować brwi – poradnik krok po kroku

  1. Uczesz starannie brwi – dzięki temu łatwo określisz kierunek ich wzrostu, kształt oraz linię. Przyjrzyj się im i sprawdź jaki kształt będzie dla nich najlepszy. Pamiętaj, że każde brwi mają swoją linię i to według niej powinnaś je kształtować, innymi słowy – zbyt drastyczna zmiana kształtu i wyglądu nie wyjdzie im na dobre.
  2. Sięgnij po beżową, cielistą kredkę – obrysuj nią starannie cały łuk brwiowy. Kredka „ukryje” niechciane włoski, a Ty będziesz mogła przyjrzeć się brwiom i określić, czy kształt brwi, o którym myślisz, jest dobry. Czy pasuje do Twojej twarzy, kształtu i rozstawu oczu? Trik z beżową kredką ma tę zaletę, że możesz korygować, ścierać i poprawiać wyznaczony kształt wielokrotnie, czyli dotąd, dopóki nie uzyskasz brwi idealnej. Zawsze sprawdzaj też symetrię między jedną a drugą brwią – czy ich kształt jest podobny? Mają odpowiednią szerokość, długość, rozstaw? Dzięki kredce w łatwy sposób poprawisz te różnice.
  3. Pora na depilację. Sięgnij po pęsetę i delikatnie wyrywaj wszystkie włoski, które znajdują się poza polem beżowej kredki oraz na jej granicy. Jeśli nie jesteś pewna, czy wyrwać dany włosek – po prostu go pomiń. Będziesz to mogła skorygować później, w dowolnym momencie. Może też okazać się, że ten włosek rzeczywiście powinien pozostać na łuku brwiowym.

Najczęstsze problemy z kształtem brwi – jak je rozwiązać?

1. Zbyt grube brwi

Ten kłopot jest oczywiście najłatwiej rozwiązać: wystarczy, że po prostu usuniesz zbędne włoski.

2. Zbyt cienkie brwi

„Naprawa” zbyt cienkich brwi wymaga nieco więcej czasu: trzeba niestety poczekać, aż brwi odrosną. Jeśli włoski rosną zbyt wolno, kup specjalną odżywkę do brwi. Te najlepsze przyspieszają wzrost brwi, dzięki czemu już po kilku tygodniach będziesz mogła nadać im nowy, lepszy kształt. Cienkie brwi możesz też korygować odpowiednim makijażem: pomadą, farbką lub specjalnym pisakiem, tzw. tatoo brow.

3. Zbyt mocno wydepilowane na końcu lub na początku

To po prosty zbyt krótkie brwi. W tym przypadku – podobnie jak w poprzednim – musisz poczekać na odrost brwi. Na co dzień możesz jednak poprawiać ich długość odpowiednim makijażem. Mistrzowskim kosmetykiem w tej dziedzinie jest tzw. farbka do brwi (np. NYX lub Aqua Brow), dzięki której precyzyjnie możesz domalować włosek po włosku w miejscu ubytków

4. Brwi cienkie na końcu i nieproporcjonalnie grube na początku

Zanim takie – ironicznie określane „kijanką” brwi odrosną – możesz korygować ich grubość w cienkich miejscach, czyli przy samym końcu. Najlepiej zrobisz to za pomocą odpowiednio dobranego cienia do brwi oraz specjalnego flamastra, który pozwoli Ci domalować pojedyncze włoski w miejscu, gdzie brwi są zbyt cienkie. Dobrym rozwiązaniem będzie też tzw. tatoo brow, czyli pisak ze specjalnym zakończeniem (zamiast pojedynczego pędzelka ma on potrójne, cienkie zakończenie, tzw. piórka).

5. Zbyt płaskie brwi

To tzw. brwi bez wyrazu, czyli bez wyraźnie zaznaczonego łuku. Zbyt płaskie, proste brwi jest bardzo łatwo skorygować. Wystarczy, że sięgniesz po pęsetę i delikatnie poprawisz ich płaską, dolną cześć. Resztę poprawi odpowiedni makijaż – sięgnij po pomadę, farbkę lub pisak do brwi i delikatnie domaluj górę (wzniesienie brwi powinno zaczynać się na około 2/3 długości brwi). Pamiętaj też, że różnica między płaską, a lekko uniesioną brwią nie powinna być duża: wynosi ona zazwyczaj około 2 mm.

6. Brwi o zbyt dużym wygięciu (łuku)

Ten problem da się niezwykle łatwo rozwiązać – wystarczy po prostu bardzo minimalnie skorygować wzniesienie łuku brwiowego: sięgnij po pęsetę i ostrożnie, aby nie przesadzić usuń pojedyncze włoski w najwyższym punkcie brwi. Jeśli łuk jest bardzo duży – możesz domalować brakujące woski tuż pod łukiem, na dolnej linii brwi.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top