Geometria brwi. Jak wyznaczyć idealny łuk brwiowy?

Jeśli uważasz, że geometria nie przydaje się poza szkołą, jesteś w błędzie. Perfekcyjne linie, łuki i odcinki królują też… w salonach kosmetycznych. Czym jest geometria brwi? Czy pomaga w wyznaczeniu idealnego łuku brwiowego? Sprawdź to!

Kanony piękna zmieniają się z dekady na dekadę – także w kwestii tego, jaki jest idealny kształt brwi. Jeszcze w latach 90. modne były cienkie i mocno wyskubane brwi o intensywnym kolorze. Dziś stawiamy na naturalność i perfekcyjny łuk brwiowy, ale może to zmienić się za jakiś czas.

Na ten moment potrzebujemy jednak czegoś takiego jak geometria brwi. Bo niby jak wyznaczyć idealny kształt brwi bez miarki i ołówka?

Architektura i geometria brwi

Brzmi jak poważny kierunek studiów? Nic bardziej mylnego. Architektura i geometria brwi to usługa kosmetyczna, która wykonywana jest przy okazji makijażu permanentnego. Polega na geometrycznym wyznaczaniu idealnego łuku brwiowego. To dobór kształtu, symetrii, prawidłowego rozstawu, szerokości i wygięcia brwi.

Oczywiście geometrię brwi można wykonać dziś jako osobny, pojedynczy zabieg i jest to właściwie nowość w ofercie salonów kosmetycznych. Pomaga nie tylko przy makijażu permanentnym, ale też farbowaniu brwi henną lub codziennym malowaniu brwi.

Geometria brwi. Czy jest nam potrzebna?

Można wyznaczyć łuk brwiowy ‘na oko’, bez miarek i specjalnych technik. Pewnie uda się nadać mu odpowiedni kształt, ale nie będzie raczej idealny.

Geometria brwi (lub architektura, jak kto woli) daje proste rozwiązanie. To zbiór wskazówek, jak wyznaczyć idealny łuk brwiowy. Nawet jeśli nie zajmujemy się zawodowo makijażem i nie jesteśmy linergistką, powinnyśmy znać podstawy geometrii brwi. To wiedza, która pomoże nam zadbać o swój perfekcyjny wizerunek, w którym to właśnie brwi grają ważną rolę.

Jak wyznaczyć idealny łuk brwiowy?

Nieregularna linia brwi, niesymetryczne łuki, za cienkie lub za grube brwi – to nie jest to, o czym marzymy. Dlatego właśnie warto pokusić się o zabieg taki jak geometria brwi. Jak wyznaczyć ich idealny kształt?

Potrzebne narzędzia: 

dowolna kredka do makijażu (może być nawet biała, bo będzie służyła do wyznaczania linii) oraz ołówek, linijka lub po prostu prosty patyczek np. do szaszłyków.

Geometria brwi krok po kroku:

  • Aby wyznaczyć początek brwi przyłóż patyczek pionowo do twarzy od skrzydełka nosa. Miejsce, które wskaże na poziomie brwi, jest tym miejscem, w którym powinna zaczynać się brew.
  • Kolejny krok to wyznaczenie szczytu brwi, czyli jego najwyższego punktu. Ma on znajdować się mniej więcej na ⅔ długości brwi, licząc od jej początku. Miejsce to można wyznaczyć, przykładając patyczek do twarzy od skrzydełka nosa po skosie przez środek źrenicy.
  • Na koniec patyczek przykładamy również po skosie: od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce przecięcia się  z brwią wskazuje najlepsze miejsce na jej zakończenie.
  • Ostatni etap to narysowanie łuku brwiowego, który będzie biegł przez wyznaczone wcześniej punkty. Nie może być zbyt ostry ani za łagodny. Łuk brwiowy powinien stopniowo zwężać się ku zewnętrznej części.

WAŻNE! Często nasze brwi wcale nie wymagają geometrycznego wyznaczania ich kształtu, bo to natura zaprojektowana dla nich najlepszy wygląd. Wówczas wystarczy tylko delikatna korekta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top