Jak perfekcyjnie malować brwi? Przewodnik krok po kroku

Brwi to ważny etap makijażu, ponieważ to one nadają mu charakteru i wyrazistości. To brwi są oprawą dla oczu, nie tylko rzęsy. Dlatego warto opanować makijaż brwi do perfekcji. czy już wiesz, jak należy malować brwi, aby nie wyglądały karykaturalnie i dawały piękny, naturalny efekt, który robi wrażenie? Jeśli nie – z pewnością pomoże Ci nasz przewodnik krok po kroku.

Jak malować brwi? Przewodnik krok po kroku

1. PRZYGOTUJ ODPOWIEDNIO ŁUK BRWIOWY

To może zabrzmieć nietypowo, ale brew należy odpowiednio przygotować pod makijaż. Po nałożeniu podkładu i korektora na powiekę mocno przypudruj brwi -sprawisz, że skóra będzie sucha i matowa, a zatem kosmetyk zyska przyczepność i dodatkową trwałość. Jeśli nałożysz za dużo pudru – wyczesz jego nadmiar szczoteczką. Pora na makijaż.

2. ZAZNACZ KONTUR BRWI

Zacznij od zaczesania włosków do góry lub w kierunku ich wzrostu. Teraz sięgnij po wybrany produkt do makijażu (farbka, pomada, kredka) i zaznacz dolną linię brwi, starannie i mocniej akcentując końcówkę. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z intensywnością – na razie ma to być szkic Twojej brwi, a efekt możesz później intensyfikować i pogłębiać. Na tym etapie możesz też wypełnić kolorem końcówkę brwi. Górna granica powinna być bardzo subtelna, ponieważ na koniec i tak będziesz musiał ją delikatnie zmatowić, aby uzyskać delikatny efekt i pozbyć się konturów, które mogą wyglądać karykaturalnie.

3. WYPEŁNIJ BREW KOLOREM

Jak pomalować łuk brwiowy wewnątrz zaznaczonych konturów? To może wymagać nieco wprawy: wypełnij ją szybkimi, krótkimi ruchami zaczynając od zewnętrznej do wewnętrznej części. Ponieważ brew nie wygląda tak samo (jednostajnie) na całej linii, mniej więcej w połowie powinnaś zmienić nacisk i pomalować ją nieco delikatniej, wówczas uzyskasz piękny i naturalny efekt ombre. Pamiętaj, że lepiej później dołożyć nieco produktu, niż od razu aplikować go za dużo i pomalować brew za mocno.

4. WYCZESZ NADMIAR KOSMETYKU, WYCIENIUJ BREW

Pora nadać brwi naturalny wygląd. Sięgnij po grzebyczek do brwi i delikatnie wyczesz początek, czyli wewnętrzną stronę każdej brwi, stopniowo przesuwając się do końca każdej brwi i pamiętając, że koniuszek powinien być mocniejszy i wyraźniej zarysowany niż początek – wówczas uzyskasz naturalny efekt.
Możesz też wykorzystać efekt, jaki daje pudrowy cień do brwi: sięgnij po niego i po delikatnie nałóż na początek brwi. To wzmocni efekt ombre. Pamiętaj też, aby delikatnie rozmyć kontur brwi na ich górnej krawędzi.

5. KOREKTA I OCZYSZCZENIE SKÓRY WOKÓŁ

Pomalowane i wyczesane brwi wyglądają już ładnie, ale często skóra wokół nich jest przybrudzona, dlatego sięgnij po korektor, lub specjalną, cielistą kredkę i pokryj nią skórę tuż pod linią brwi, tak aby rozjaśnić ciemne miejsca i podkreślić jeszcze precyzyjniej kontur brwi. Na górnej linii ewentualne plamy lub rozmyty za mocno kosmetyk usuń patyczkiem kosmetycznym. Pamiętaj, że efekt zależy całkowicie od Ciebie i jeśli uważasz że Twoja brew jest zbyt delikatna – możesz dodać jej wyrazu, czyli dołożyć odrobinę kolorowego produktu.

CZYM NAJLEPIEJ ZROBIĆ MAKIJAŻ BRWI?

To pytanie właściwie pozostaje bez odpowiedzi, ponieważ każda z nas ma inne preferencje oraz po prostu inne brwi. Panie, które mają gesty i wyrazisty łuk brwiowy wybiorą raczej delikatną i naturalną maskarę do brwi, która je delikatnie podkreśli, wystylizuje i ubarwi. Kobiety, które mają za cienkie, delikatne brwi, prześwity lub ubytki mogą je zregenerować dobrą odżywką do brwi, ale do makijażu z pewnością wybiorą coś, co daje wyraźniejszy, mocniejszy efekt i pozwoli narysować na łuku brwiowym pojedyncze włoski. Takim kosmetykiem jest pomada do brwi lub farbka do brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top