Makijaż permanentny – metoda włoskowa brwi

Makijaż permanentny ma wiele “twarzy”, a sztuką jest dobór odpowiedniego, który w pełni odda charakter i Twoją wyjątkowość. Jedną z popularniejszych metod jest tzw. metoda włoskowa. Bardzo dokładna i precyzyjna. Pomaga stworzyć bardzo naturalny efekt na brwiach. szybko stała się popularna, często wybierają ją osoby, które niemal całkiem potraciły brwi. Jest zbawieniem dla osób, które nie wiedzą jak zrekonstruować czy odbudować brwi lub z jakiegoś powodu nie mogą używać odżywki do brwi. Metoda włoskowa często jest łączona z innymi, by makijaż permanentny wyglądał naturalnie i profesjonalnie.

Metoda włoskowa brwi – co to takiego?

Brwi to istotny element twarzy, to one decydują o jej wyglądzie i charakterze. Wiadomo nie od dziś, jak duży mają one wpływ na urodę i to właśnie dzięki nim wyglądamy i czujemy się atrakcyjnie. Zły wygląd i kondycja brwi, nieodpowiedni kształt czy w skrajnych przypadkach całkowity brak można na szczęście naprawić i to na wiele sposobów, Najlepszym jest odżywka do brwi, która powoduje odrost naszych naturalnych włosów, a więc daje najlepszy efekt. Innym sposobem jest makijaż permanentny brwi. Metoda włoskowa to jedna z czołowych, najpopularniejszych metod, ponieważ polega na domalowaniu (tatuowaniu) brwi włosek po włosku. Dlatego efekt jest taki naturalny i ładny.

Na czym polega metoda włoskowa brwi?

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową polega na stworzeniu (czyli wytatuowaniu) takiego rysunku brwi na łuku brwiowym, aby był jak najbardziej naturalny i do złudzenia przypominał nasza własną brew. Linergistka tatuuje na skórze pojedyncze linie, które wyglądają jak włoski. Mają tak sam kształt i grubość. Rysunek nowych włosków musi być oczywiście dokładnie zaplanowany. Grubość, kształt, położenie włosków i odpowiednie odległości między nimi decydują o naturalnym efekcie.

Metoda włoskowa a piórkowa

Kobiety często pytają w gabinetach, czym się różnią te dwie metody i którą wybrać. Okazuje się jednak, że „metoda włoskowa brwi” oraz „metoda piórkowa brwi” są dokładnie tymi samymi metodami i efekt jest taki sam, czyli precyzyjny rysunek brwi imitujący naturalne włoski.

Czy metoda włoskowa jest lepsza od cieniowania?

Metoda włoskowa jest jedną z najbardziej naturalnych. W wyglądzie brew wygląda jak rzeczywista, jest nie do odróżnienia. Jeśli zależy Ci na naturalnym i dyskretnym makijażu – warto wybrać właśnie tę metodę. Linergistka często jednak proponuje połączenie tych dwóch metod, zwłaszcza jeśli masz rzadkie i bardzo mikre brwi z wieloma ubytkami. Wówczas – aby nadać im wyrazu – cieniuje się lekko brew.

Do czego służy metoda włoskowa brwi – zalety

  • pozwala zagęścić brwi, w których jest mało włosków
  • idealna dla kobiet i mężczyzn
  • naturalne efekty, nie widać ingerencji w wygląd
  • umożliwia także odbudowę ubytków w łuku brwiowym
  • daje spektakularne efekty w przypadku odbudowy brakujących brwi

Rekonstrukcja brwi metodą włoskową

Osoby, które z różnych powodów utraciły swoje naturalne brwi, mogą je trwale odbudować właśnie dzięki makijażowi permanentnemu. Dzięki temu nawet osoby po oparzeniach, chemioterapii, lub chorzy na alopecję mogą mieć piękne brwi i poprawić swój wygląd, a przy tym również samopoczucie oraz ogólny komfort życia. Makijaż permanentny wygląda naturalnie, brwi mają idealny kształt, doskonale dopasowany do buzi. Makijaż permanentny jest ponadto bardzo trwały, nie rozmazuje się i zawsze jest na swoim miejscu – dzięki niemu wygląda się dobrze o każdej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top