[Krok po kroku] Jak podkreślić naturalne piękno brwi?

Perfekcyjnie podkreślone, ale nadal wyglądające naturalnie, brwi to dziś najlepsza ozdoba naszej twarzy. Jak uzyskać ten efekt krok po kroku? Oto najprostsze sposoby na perfekcyjne podkreślenie brwi.

Makijaż nie jest odpowiedzią na wszystko, choć ma znaczący wpływ na wygląd naszych brwi. Jeśli jednak nie zadbamy o ich wygląd kompleksowo, prawdopodobnie efekt osiągnięty makijażem nie będzie satysfakcjonujący.

Oto wskazówki, jak podkreślić naturalne piękno brwi krok po kroku – sprawdź, czy poświęcasz im wystarczająco dużo czasu.

Krok 1. Pielęgnacja brwi

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja brwi, bo tylko mocne, odporne na wypadanie, gęste i ciemne włoski będą wyglądały dobrze. Sprawdźmy, jak zagęścić brwi i dodajmy im nieco wigoru, dzięki czemu nie będziemy musieli tuszować makijażem niedoskonałości np. ubytków w brwiach.

Oto najpopularniejsze, najczęściej stosowane i polecane sposoby na wzmocnienie brwi. Wybierz ten odpowiedni dla siebie.

  1. Odżywka do brwi – niezastąpiona w codziennej pielęgnacji, bo za sprawą lekkiej, nasyconej składniki odżywczymi formule jest w stanie zapobiec wypadaniu brwi, przyspieszyć wzrost włosków i zagęścić łuk brwiowy.
  2. Olejek do brwi – alternatywna opcja na zregenerowanie i wzmocnienie brwi, po którą sięgają najczęściej osoby oszczędniejsze, fani naturalnych rozwiązań i ci, którzy nie mają dużych problemów z brwiami.

Krok 2. Regulowanie brwi

Jeśli już nasze brwi są odpowiednio wzmocnione i gęste, możemy zabrać się za ich regulowanie (czy też modelowanie). Chodzi przede wszystkim o to, żeby nadać brwiom odpowiedni kształt, podkreślić ich kontur i łuk.

Tutaj również mamy kilka opcji, bo regulowanie brwi można wykonać na kilka sposobów. Oto najpopularniejsze metody.

  1. Regulowanie brwi pęsetą – metoda stosowana przez większość kobiet z uwagi na prostotę: polega na wyrywaniu zbędnych włosków za pomocą pęsety, dzięki czemu nadajemy brwiom odpowiedni kształt.
  2. Nitkowanie brwi – sposób, który przywędrował do nas z Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety regulują swoje brwi właśnie za pomocą skrzyżowanej nici, co jest podobno najdelikatniejszą z metod.
  3. Woskowanie brwi – to już metod, której nie wykonany samodzielnie, bo potrzebny jest do niej płynny wosk i umiejętności, bo polega na precyzyjnym regulowaniu kształtu brwi za pomocą usuwania włosków woskiem.
  4. Regulowanie brwi trymerem – czwarta opcja wymaga użycia trymera (niewielkiego grzebyczka z wbudowanym ostrzem), który ułatwia wymodelowanie brwi, choć nie wyrywa ich, a jedynie przycina.

Krok 3. Makijaż brwi

W kolejnym kroku możemy już przystąpić do makijażu, bo to on nadaje ostateczny sznyt naszym brwiom. Jeśli chcemy mieć piękne, gęste i wyraziste brwi, musimy je odpowiednio pomalować.

Możemy wykorzystać do tego cienie, kredkę, pomadę, żel lub specjalne farbki. To, jakie kosmetyki do malowania brwi wybierzemy, zależy od naszych preferencji (niektóre dają trwalsze efekty), umiejętności (niektóre się aplikuje trudniej) i zasobności portfela (niektóre są droższe).

Najważniejsze jednak, aby – niezależnie od używanego kosmetyku – pamiętać o tym, jak prawidłowo malować brwi. To umiejętność kluczowa, bo nawet najlepszy kosmetyk nie pomoże, gdy nie umiemy podkreślić brwi.

  1. Na początek zaznaczamy dolną linię brwi.
  2. Wyznaczamy ich początek i koniec, aby były symetryczne.
  3. Wyznaczamy też najwyższy punkt brwi (miejsce łuku).
  4. Dorysowujemy brakujące włoski w pustych miejscach.
  5. Rozczesujemy brwi, aby rozprowadzić kosmetyk.
  6. Delikatnie rozcieramy górną linię brwi dla naturalnego efektu.
  7. Utrwalamy brwi np. bezbarwnym żelem.

Krok 4. Demakijaż brwi

Na koniec warto pamiętać też o tym, że to, w jaki sposób zmywamy makijaż z brwi, też ma znaczenie. Zbyt mocne pocieranie i tarmoszenie brwi może spowodować, że połamią się, osłabią i w konsekwencji nie będą tak gęste, jak byśmy tego chcieli.

To, jak zmywamy makijaż, ma znaczenie tak samo, jak to, czym go zmywamy. Najlepsze produkty do demakijażu oczu to lekkie mleczka, płyny micelarne (zmywają bez pocierania) lub naturalne olejki np. mieszanka oleju rycynowego z arganowym, migdałowym lub jojoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top