Sposób na zjawiskowo gęste brwi. Jak je pielęgnować?

Wiele dziewczyn zastanawia się, jak to zrobić, żeby mieć brwi  jak z reklamy – grube, gęste, a do tego naturalne. I choć nie powinnyśmy dążyć do ideałów z okładek magazynów, to dobrze wiedzieć, jak poprawić wygląd brwi dla własnego, dobrego samopoczucia.

Trzeba pamiętać, że wpływ na to, jak wyglądają nasze brwi, ma naprawdę wiele rzeczy – nie tylko wybrane produkty, ale też sposób, w jaki się malujemy i dbamy o te maleńkie włoski. Ale od początku!

Sposoby na piękne brwi

Piękno brwi, czyli ich wygląd, zależy od dwóch rzeczy – makijażu, ale również pielęgnacji. I właśnie na tym drugim warto się skupić, ucząc się o tym, jak dbać o brwi, żeby podkreślić ich naturalne piękno.

Bez sztuczności, bez makijażu permanentnego. To da się zrobić, ale potrzeba trochę cierpliwości i oczywiście odpowiedniego podejścia. Na początek najważniejsze zasady dbania o brwi – dla przypomnienia i utrwalenia.

Podstawowe zasady dbania o brwi

  1. Obchodź się z brwiami delikatnie – nie skub, nie tarmoś, nie ciągnij.
  2. Pielęgnuj je tak, jak pielęgnujesz włosy – regularnie i skutecznie.
  3. Używaj tylko dobrej jakości produktów – naturalnych, bez chemii.
  4. Nie przesadzaj z makijażem – czasami im mniej, tym lepiej.

Pielęgnacja brwi – najlepsze sposoby

Czas na konkretny, czyli: jak pielęgnować brwi, żeby były mocne, długie i gęste. Warto to wiedzieć, bo to właśnie odpowiednie odżywianie, nawilżanie i wzmacnianie powinno być na pierwszym miejscu. Bo makijaż wygląda dobrze tylko, gdy mamy mocne i długie brwi. Jeśli będziemy chcieli ukryć niedoskonałości (np. krótkie, cienkie, przerzedzone brwi) za pomocą makijażu, efekt na pewno będzie daleki od idealnego.

1. Odżywka do brwi

Zdecydowanie najpopularniejszy sposób na piękne i mocne brwi to stosowanie odżywki. Grunt to wybór takiego produktu, który ma dobry skład, skoncentrowaną formułę i skuteczne działanie. Jak taki znaleźć? Oczywiście bazując na opiniach i recenzjach. Odżywka do brwi z reguły działa najszybciej i możemy cieszyć się pięknymi brwiami nawet już po 2 tygodniach.

2. Olejowanie brwi

Druga opcja to olejowanie brwi, czyli odżywianie ich i wzmacnianie za pomocą oleju. Najlepszy i najczęściej stosowany olejek do brwi to tłoczony na zimno olej rycynowy – ma właściwości regenerujące, wzmacnia cebulki brwi, przyspiesza ich wzrost, zagęszcza i dodatkowo przyciemnia. Dzięki temu są wyrazistsze już po kilku tygodniach stosowania.

3. Czesanie i masaż brwi

Jednym z lepszych sposobów pielęgnacji brwi jest też ich czesanie. I choć może się to wydawać dziwną metodą, warto ją przetestować – masaż pobudza krążenie i sprawia, że cebulki są lepiej odżywione i zaktywizowane, więc brwi zagęszczają się i wzmacniają. Masować można palcami, ale równie dobrze działa ich przeczesywanie np. szczoteczką po zużytej maskarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

scroll top